Žena musí za deň fungovať vo viacerých rolách: v práci byť dobrou zamestnankyňou, doma dobrou mamou a manželkou. Často sme zahŕňané toľkými povinnosťami, že nám vôbec neostane čas pre nás samé. Niekedy viac napĺňame spoločenské očakávania, než vlastné priania. Aké pasce na nás najčastejšie cez deň striehnu?

Silná žena dokáže povedať aj nie alebo o veciach, ktoré nás systematicky ničia a nikdy si to nepriznáme
(zdroj: unsplash.com)

Nestrácajte ženskosť

Nekompenzujte si pokoj a radosť, ktorú by ste mali nachádzať vo svojom partnerovi a rodine, častými výjazdmi von. Náročný spoločenský program vám síce pomôže na chvíľu zabudnúť, ale oberá o energiu. Rovnako neskúšajte, čo všetko ešte stihnete urobiť za jeden deň, pretože výsledkom obvykle býva iba tlak, ktorý vás nezmyselne ženie dopredu. Život v neustálom strese vám nepridáva ani na kráse – obliekajte sa, líčte a nechajte ostrihať ako žena, nesnažte sa nasilu vtlačiť do mužskej pozície, či už fyzicky namáhavou prácou alebo výzorom.

Pozor na emočné bloky

To, že sú ženy emotívnejšie, než muži, je fakt. Na emócie kladieme väčší dôraz, než na logiku, a je to v poriadku. V poriadku nie je, ak im nedávame voľný priebeh a všetko sa v nás hromadí, čím vzniká nielen blok, ale následne nedokážeme prejavovať ďalšie pocity a stávame sa chladnými. Dávajte si na to pozor, pretože tak potláčate nielen svoju prirodzenú povahu, ale dostávate sa do pozície, ktorá vám nie je vlastná a príjemná, a tak nie ste samé sebou.

Nájdite si malé veci, ktoré spôsobujú veľkú radosť

Nájsť si čas pre seba je kľúčové. Obnovte svoje záľuby z detstva alebo mladosti, alebo si splňte sen a naučte sa niečo nové. Váš život nemôžete tráviť len v práci alebo starostlivosťou o domácnosť. Potešte sa drobnosťami – napríklad si dajte do práce nejaký doplnok, ktorý vkusne doplní vaše oblečenie a zároveň podčiarkne vašu ženskosť, takže v sebe nesie dobrú energiu. Využívajte aj svoju kreativitu. Ak je vaša práca stereotypná, aplikujte ju v domácnosti: ozdobte si byt kvetmi alebo vytvorte drobné darčeky pre priateľov či príbuzných. Vďaka tomu sa opäť raz posilní vaša ženská stránka.