Kto by nemiloval leto. Je to dynamické a pulzujúce ročné obdobie. Možno to máte aj vy tak, že je každý deň iný – a to by sa malo odraziť aj v móde. Šup-šup povyťahovať všetky kúsky, ktoré čakali na teplo v skrini a inšpirovať sa najnovšími trendmi, čo sú hlavne farby, farby a ešte raz farby!

Móda tohto leta - alebo aké farby ste určite mali zaradiť do svojho šatníka
(zdroj: unsplash.com)

Nie je zelená ako zelená

Prvou farbou, ktorú by ste do svojho šatníka určite mali zaradiť, ak tam ešte nie je, je bottega green. Je špecifický odtieň zelenej, ktorý je známy už od roku 2021. Spopularizovala ho však až značka s rovnakým názvom.

Nemusíte sa báť, že ide o príliš žiarivú zelenú, pretože je lichotivá k všetkým tónom pleti a, ako bonus, priťahuje pozornosť, čo v lete nemusí byť na zahodenie.

Čo sa týka kombinovania, tak pokojne voľte k bottege green žlté doplnky v podobe kabelky alebo topánok. Ak nie je extravagancia vaše druhé meno, kombinujte tento odtieň zelenej s neutrálnejšími farbami, ako je béžová alebo zlatá. Docielite tak dokonalú rovnováhu a vyváženosť v outfite.

Oblečenie vo farbe bottega green, ale aj v akýchkoľvek iných farbách, môžete nakupovať aj online. Využite pri tom móda a krása kupóny, vďaka ktorým nakúpite aj výhodne.

Modrá je dobrá – a letná

Aj keď hnedá v lete nepatrí medzi veľmi obľúbené farby, túto sezónu by mala mať miesto vo vašom šatníku ako jeden z neutrálnych odtieňov.

Či už zvolíte hlbokú čokoládovú, karamelovú alebo piesočnú béžovú – budete pôsobiť elegantne, alebo ležérne (v závislosti od zvolených kúskov oblečenia).

Stále oslovuje aj bledofialová farba. Na tej je skvelé najmä to, že sa rovnako dobre spája s neutrálnymi tónmi, ako je čierna alebo hnedá, a tak isto aj so živými odtieňmi, ako je čerešňová červená alebo limetkovo zelená.

Farba oceánu by sa určite mala dostať aj do vášho šatníka. Modrá vo všeobecnosti je farbou leta – tá blankytná, kobaltová, aj modrozelená. Jej zakompovaním do letného outfitu môže byť váš výzor rovnako okúzľujúci, ako výhľady na more.

Nech už si vyberiete akýkoľvek odtieň modrej, niekedy je dôležitejší materiál, ako farba. Aby ste sa v lete nepotili, siahnite po hodvábe alebo saténe. Tieto materiály pokožku príjemne ochladzujú a navyše, modrá farba na nich vynikne najlepšie.

Kiwi hit

Pri zelenej ešte chvíľu ostaneme. Okrem bottegy green je hitom leta aj farba kiwi. Tento odtieň je vyrobený tak, aby vynikol. Nie je ho preto treba kombinovať s nijakými doplnkami ani inými farbami. Sám osebe vynikne najlepšie.

Ak by ste sa ale doplnkov nechceli vzdať ani v prípade kiwi zelenej, odporúčame neutrálnejšie farby. Alebo tón v tóne a kombináciu zelenej so zelenou.

Na výhodný nákup oblečenia na leto odporúčame využiť Mohito zľavový kupón. K peknému letnému outfitu však patrí aj správna letná vôňa – vyberte si tú svoju a na jej nákup využite zasa Notino zľavu, aby ste nakúpili výhodne a z pohodlia domova.