Dalo by sa povedať, že ruky sú ženskou vizitkou. Či už idete na rande alebo pracovný pohovor, ak si niekto všimne, že máte na nechtoch zvyšky dvojtýždňového laku, veľký dojem asi neurobíte. Manikúrou navyše dokážete oživiť aj svoj celkový look – a aké trendy sú v tejto oblasti práve in?

Čo vaše nechty? Tipy na manikúry, ktoré práve letia
(zdroj: unsplash.com)

Klasikou nič nepokazíte

Dôležité je, aby vaše nechty boli upravené. Ak nie ste príliš veľkou fanúšičkou trblietok a farieb, pokojne si urobte tradičnú francúzsku manikúru. Podobne ako krátke čierne šaty či džínsy francúzska manikúra nikdy nevyjde z módy. Momentálne letia aj farebné francúzske manikúry, takže ak na jar túžite spolu s prírodou po farbách, neváhajte na koncoch nechtov staviť na oranžovú, zelenú, ružovú či jahodovo červenú.

Aj v prirodzenosti je krása

Hoci sme zvyknuté, že väčšina lakov na nechty a manikúr je lesklá, práve preto by sme mali zaexperimentovať aj s matným finishom. Častokrát po tom svoje nechty ani nespoznáte – dostanú úplne iný nádych alebo dokonca zmenia farbu. Môžete staviť na vyššie spomínané hravé a pestré farby, ale pokojne ostať aj v zemitých odtieňoch či čiernej. Zemité odtiene sú navyše veľmi prirodzené, ak teda netúžite po dlhých výrazných nechtoch, jednoducho zvoľte krátku manikúru s telovou farbou. Takéto nechty sa chodia ku všetkému a navyše sú veľmi praktické, ak ruky často využívate pri práci či každodenných činnostiach.

Výbuch farieb, vzorov, tvarov a kresieb

Ak milujete extravaganciu, súčasné nechtové trendy sa nesú presne v tomto štýle. Kamienky, perličky či tónovanie jednej farby – to všetko sa teraz nosí. Môžete vyskúšať aj zvieracie potlače, nápisy, obrázky alebo kocky. Trendom sú aj viacfarebné nechty. Môžete ich aplikovať na celú ruku rovnako, prípadne si každý necht nechať urobiť v inej farbe. Nebojte sa so svojou manikúrou vyhrať a byť odvážne, vôbec predsa nemusí byť nudná!