Človek je za svoj život schopný nahromadiť obrovské množstvo vecí. Ak sa porozhliadnete po svojom príbytku, či už na skrine, poličky alebo knižnicu, možno zistíte, že sa topíte v prebytku a ani o tom neviete. Ako urobiť všetkým svojim veciam priestor, a zároveň ich nemať vyložené na každom voľnom mieste?

Ako sa nezahltiť materiálnymi vecami, alebo majte svoj domov zorganizovaný
(zdroj: unsplash.com)

Kozmetika patrí na toaletný stolík

Či ste muž, alebo žena, určite používate viacero kozmetických prípravkov. U žien je tento objem obvykle niekoľkonásobne väčší, a tak s tým súvisí aj pravidelný problém v kúpeľni, keď sú tieto produkty povykladané všade naokolo a vy sa nemôžete ani osprchovať bez toho, aby ste jediným pohybom ruky niečo nezhodili. Ak si kozmetiku neviete zorganizovať, stačí jeden jediný kus nábytku na to určený – dizajnový toaletný stolík. Stolík si môžete dať napríklad na denné svetlo do spálne a budete tak mať všetky používané produkty po ruke.

Zazimovanie sezónneho oblečenia

Problém s priestorom najčastejšie pociťujeme aj pri striedaní ročných období. Obmena šatníka so sebou prináša aj problémy s odložením zimných svetrov, búnd a topánok, ktoré obvykle zaberú oveľa viac miesta, než tie na iné ročné obdobie. Najlepším riešením je praktická komoda, ktorú využite do posledného miestečka – k zimným veciam pridajte aj sviatočné dekorácie, ktoré vytiahnete až spolu s oblečením. Podľa možností interiéra si vyberte výšku a šírku komody.

Nehromaďte

Vo chvíli, keď ako tak vo svojom byte alebo dome upraceme, máme tendenciu začať kupovať ďalšie veci. Najčastejšími zbytočnosťami sú napríklad doplnky do detskej izby, ktoré sú viazané na určitý vek, a tak po niekoľkých rokoch strácajú svoj zmysel a účel. Rovnako sa vyhnite kupovaniu doplnkov podľa sezónnych štýlov, ktoré sú práve moderné. Zvoľte jednotný štýl, o ktorom viete, že sa vám bude páčiť aj o niekoľko rokov a snažte sa ho v celom príbytku dodržať.